Податковий вісник

Податковий вісник

 

Шановні платники податків!

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє про проведення Асоціацією платників податків України V Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків України», метою якого є створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою і бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків.Рейтинг проводиться за результатами діяльності підприємств у 2015 році.Участь у конкурсі є безкоштовною.  В категоріях: малі підприємства; середні підприємства; великі підприємстваРейтинг проводиться у два конкурсні тури, на обласному та всеукраїнському рівні:10 травня 2016 року – початок І-го туру Рейтингу , прийом заявок30 червня 2016 року – завершення прийому заявок на участь у РейтингуДо 01 жовтня 2016р. нагородження переможців І-го туру ВР СПП-2015 у м.ЛьвовіДо 01 грудня 2016р. нагородження переможців ІІ-го туру у м.КиєвіДля участі у Рейтингу необхідно подати наступні документи :

 1. Заявку
 2. Коротка довідка про досягнення та поточний стан справ на підприємстві.

Документи необхідно надіслати на фактичну (поштову) адресу :79005, м. Львів, вул. І. Франка б.61 каб.224. ; Запитання надсилайте на  електрону адресу lvivappu@ukr.net або за тел.(032) 225-63-44; 098-05-76-455Більш повну інформацію про ВР «Сумлінні платники податків – 2015» можна отримати на веб – сторінках: www.sppu.org.ua та www.appu.lviv.ua

Бажаємо вам успіху та будемо раді бачити серед учасників та переможців.

З легальних доходів до місцевих бюджетів сплачено понад 80 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

За підсумками січня-травня 2016 року до місцевих бюджетів Яворівського району  сплачено 80,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Проти аналогічного періоду минулого року надходження зросли на 30,1 млн. грн.

«Саме завдяки працюючим місцеві громади отримують найбільшу частину своїх коштів для вирішення соціально-економічних питань», – зазначає начальник Яворівського відділення Городоцької ОДПІ Ростислав Бешлей. А тому, враховуючи це, органи місцевого самоврядування та фахівці територіального органу ДФС постійно приділяють увагу тому, щоб представники бізнесу здійснювали свою діяльність легально з повним працевлаштуванням своїх працівників

Податок на нерухоме майно поповнив місцеві бюджети на 513,8 тис. гривень

За січень – травень поточного року до місцевих бюджетів надійшло 513,8 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це в два рази перевищує минулорічні надходження за відповідний період. Основні суми надійшли від юридичних осіб. Нагадаємо, за встановленими ст.266 Податкового кодексу України  правилами, юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до податкової інспекції за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності .

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015р. № 408.

Завершилася деклараційна кампанія декларування доходів: її підсумки

Завершилась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.

Всього до інспекції громадянами подано 613 декларацій, із них: 278 – обов’язкових та 335 – на отримання податкової знижки. Загальна сума задекларованих доходів склала 39660 тис.грн. Самостійно до сплати визначено понад 2 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 500 тис. грн. військового збору.

Найбільшу кількість декларацій – 212, подано громадянами, які у минулому році отримали доходи від спадщини(дарування). Вони задекларували  25,7 млн. грн. доходу і до бюджету сплатять 1150 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Правом на податкову знижку скористались 335 громадянина, яким повернуто 250 тис. грн.

Нагадуємо, що на відміну від обов’язкового декларування доходів, яке закінчилося, правом скористатися податковою знижкою громадяни зможуть впродовж всього року.

Зростання надходжень ПДВ на 53 відсотки – результат запровадження електронної системи адміністрування

За підсумками січня-травня 2016 року на Яворівщині  зібрано 30,3 млн.грн. податку на додану вартість. Яворівські платники ПДВ спрямували до державного бюджету на 53,4 відс. платежу більше, ніж торік.

Завдяки переходу на європейські стандарти в адмініструванні цього бюджетоутворюючого податку працює дієвий механізм контролю за нарахуванням і сплатою ПДВ, а представники сумлінного бізнесу – мають можливість своєчасно отримати бюджетне відшкодування податку. Станом на 01.06.2016 платники Яворівщини отримали 40,5 млн.грн. ПДВ з бюджету, проти 16,3 млн.грн. за минулорічний період.

Нагадаємо: система електронного адміністрування податку на додану вартість з 1 липня минулого року працює в режимі, який забезпечує платникам податків на додану вартість реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, обчислену за формулою відповідно до ст. 200 ПКУ.

Електронне адміністрування реалізації пального через “електронний кабінет платника”

На веб-порталі фіскальної служби працює “Електронний кабінет платника”, функції якого постійно удосконалюють. Наразі платники акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті можуть користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП). У цьому розділі можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).

Крім цього, звертаємо увагу, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам є можливість формувати та направляти запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надсилати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою “Зміни”.

На території обслуговування Яворівського відділення Городоцької ОДПІ сплачено 20 мільйонів гривень роздрібного акцизу

У січні-травні 2016 року платники податків, котрі працюють на території обслуговування Яворівського відділення Городоцької ОДПІ, перерахували в місцеві бюджети понад 20,2 мільйонів гривень акцизного збору з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Це майже на 50 відсотків більше запланованих показників.

Надходження роздрібного акцизу в Яворівському районі  удвічі перевищують аналогічні надходження за січень-травень 2015 року.

 

Право на податкову знижку

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що Податковий кодекс України не тільки зобов’язує громадян задекларувати свій майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету,  а й надає можливість скористатись правом на податкову знижку.

Порядок та умови отримання податкової знижки, передбачені статтею 166 Кодексу. Претендувати на податкову знижку можуть громадяни, які протягом 2015 року:

– сплачували відсотки за користування іпотечним кредитом;

– надавали пожертвування та сплачували благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сплачували  страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

– понесли витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– сплачували кошти на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– здійснювали оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

– сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу;

– понесли витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Звернувшись до Яворівського відділення Городоцької ОДПІ,  громадяни можуть отримати допомогу при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи та консультацію з будь – яких питань декларування доходів та отримання податкової знижки. Бланки декларацій надаються платникам безкоштовно.

Детально про звіт щодо обсягів придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ  доводить до відома платників, що звіт №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт №1-РА подається в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

У разі, якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт № 1-РА заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо суб’єкт господарювання має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).

Інформація подається за кодами та видами алкогольних напоїв згідно з додатком до Наказу Міністерства фінансів України №49 від 11.02.2016 року. Одиницею виміру, яка застосовується при складанні Звіту № 1-РА, є тисяча декалітрів (тис. дал.) та має формат даних до шести знаків включно після коми.

Звіт № 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Фізичним особам – платникам земельного податку до 1 липня територіальні органи ДФС нараховують земельний податок та орендну плату за користування землею

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до статті 289 Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Нагадаємо, громадянам, що відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи, які мають на території району у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку.

Щороку до 1 липня територіальні органи ДФС нараховують земельний податок та орендну плату за користування землею громадянам – платникам земельного податку та орендної плати. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня нарахування, але не пізніше ніж 26 серпня 2016 року.

 

Порядок реєстрації реєстраторів розрахункових операцій в органах фіскальної служби

 

Реєстрації підлягають реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), модифікації яких включені до Державного реєстру РРО, з урахуванням сфер їх застосування та за умови, що строк служби, установлений у технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації, установлених Державним реєстром РРО.

Для реєстрації РРО суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи-підприємці) подають до органу фіскальної служби за місцем реєстрації такі документи: заяву про реєстрацію РРО; копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО; копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО; копію договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Органом ДФС приймається рішення про можливість реєстрації РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО, а також видається суб’єкту господарювання відповідна довідка, яка дійсна протягом п’яти робочих днів.

Протягом цих днів суб’єкт господарювання забезпечує переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в Центрі сервісного обслуговування (далі – ЦСО).

Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до органу ДФС копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО виданий ЦСО.

Підприємці! Не забудьте перейти на новий розмір єдиного соціального внеску

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ  нагадує платникам єдиного соціального внеску про зменшення ставки нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб – підприємців з 34,7% до 22%, як для платників єдиного податку так і для тих, що перебувають на загальній системі оподаткування та сплачуть єдиний внесок за себе.

Відтак, варто взяти до уваги, що Законом України від 24 грудня 2015 р. №928 ‑ VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік», який набрав чинності з 1 січня 2016 року, встановлено мінімальну заробітну плату в такому розмірі (на місяць): з 1 січня – 1378 грн; з 1 травня – 1450 грн.

Відповідно, мінімальний обов’язковий платіж по ЄСВ у період з 1 січня 2016 року для підприємців за один місяць складає 303 грн 16 коп. (1378 грн х 22%). Оскільки протягом поточного року розмір мінімальної заробітної плати є змінним, наголошуємо, що з 1 травня мінімальний страховий внесок дорівнює 319 грн.

Понад 7  мільйонів гривень на потреби армії надійшло від платників Яворівського відділення Городоцької ОДПІ

Від платників Яворівського району за січень-травень 2016 року надійшло понад 7,8 мільйонів гривень. Фактичні надходження на 2,7 млн. грн. або на 51,2 % перевищили очікувані показники.

Однією із особливостей цьогорічної кампанії декларування є об’єднання в декларації про майновий стан і доходи звітності з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. За січень-травень 2016 року громадянами  задекларовано військового збору на суму 158,8 тис. грн.

До уваги страхувальників!

З 01 липня 2016 року звіти з  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період “червень 2016 року” подаються за новою формою згідно з Порядком  формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).

Наради з питань детінізації заробітної плати

Цього тижня  в Яворівській РДА відбулися наради, на яких розглянуто питання  щодо детінізації заробітної плати економічно-активними підприємствами Яворівщини. Зокрема, в робочих нарадах взяли участь керівники низки підприємств району.

Наради відбулись під керівництвом голови райдержадміністрації Ореста Хляна, начальника Яворівського відділення Городоцької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Ростислава Бешлея, завідувача сектору оподаткування фізичних осіб Яворівського відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Ігора Процика та інших.

За результатами нарад визначено завдання та дані доручення, спрямовані на прискорення темпів детінізації та погашення заборгованості із виплат зоробітньої плати.

Учасників  заходів також було поінформовано про зміни в законодавстві, зокрема у законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового соціального  страхування та легалізації фонду оплати праці».

Особливу увагу було звернено на відповідальність за порушення законодавства про працю, визначеною статтею 265 Кодексу законів про працю України.

 

Зміни у податковому законодавстві обговорювались під час «гарячої лінії» в Яворівському відділенні Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області

 

Нещодавно в Яворівському відділенні Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування норм Податкового кодексу України».

На запитання платників відповідав начальник Яворівського відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Бешлей Ростислав Михайлович. За його словами, своєчасне інформування платників залишається актуальним питанням.

Відповідальність за неоформленного найманого працівника

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ  нагадує, що за ненарахування або несплату податку на доходи фізичних осіб накладається штраф у розмірі 25 відсотків від несплаченої суми податку. Якщо це робиться повторно – штраф вже 50 відсотків несплаченого податку. Втретє та більше – 75 відсотків.

За порушення умов, порядку нарахування і сплати єдиного соціального внеску також застосовуються штрафні санкції. Так, за донарахування фіскальною службою своєчасно не нарахованого єдиного внеску на платника накладаються штрафні санкції у розмірі 10% від суми недоплати за кожний податковий період, у який виявлені порушення, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Якщо порушник вчасно не сплатив свої зобов’язання, на несплачену суму нараховується пеня.

Передбачена відповідальність й за неподання звітності формою 1-ДФ. Згідно ст. 119 ПК України, неподання, подання з порушенням встановлених строків або не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Платникам єдиного податку першої та другої групп: ставки єдиного податку для спрощенців з 1 травня не змінюються

Яворівське відділення Городоцької  ОДПІ звертає увагу платників єдиного податку першої та другої груп на те, що підвищення мінімального розміру заробітної плати з 1 травня 2016 року до 1450 гривень не впливає на розмір єдиного податку, оскільки сума єдиного податку за фіксованою ставкою, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року, і не підлягає зміні протягом такого року. Вказані платники до кінця року сплачуватимуть єдиний податок, розрахований виходячи із розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, а саме із 1378 гривень.

Нагадаємо, для суб’єктів господарювання з 1 січня 2016 року Податковим кодекcом України встановлено ставки єдиного податку в таких межаx:

1 група єдиного податку – до 10 відсотків розміру мінімальної зарплати, що складає 137,80 гривень;

2 група єдиного податку – до 20 відсотків розміру мінімальної зарплати, що складає до 275,60 гривень.

Ставка єдиного податку для третьої групи платників вcтановлена Податковим кодексом y відсотках від доходу: 3% – у разі сплати ПДВ, 5% – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку

Для платників четвертої групи в залежності від категорії земель ставка становить від 0,16% до 5,4%.

Спрощенці – фізичні особи Яворівщини сплатили до бюджету 5,8 млн. гривень

За чотири місяці 2016 року підприємці – платники єдиного податку перерахували до місцевих бюджетів Яворівщини близько 5,8 млн. гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок регламентований розділом 14 Податкового кодексу України. Кодексом визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць.

Суб’єктам господарювання: за порушення правил сплати податків застосовується штраф

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності. А саме, до платника за порушення правил сплати податків, застосовується штраф у таких розмірах:

– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Зазначена норма передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.

Впродовж січня-квітня 2016 року платники податків Яворівського відділення Городоцької ОДПІ перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 230 млн. гривень

В тому числі, до Державного бюджету надійшло 130,1 млн. грн. та до місцевих бюджетів – 100,1 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у надходженнях до зведеного бюджету займають податок на доходи фізичних осіб – 65,7 млн. грн. (65,7% від загальної суми надходжень), податок на додану вартість – 24,5 млн. грн. (18,8%), податок на прибуток – 29,7 млн. грн. (22,8%) та єдиний податок – 7,6 млн. грн. (7,6%).

Завдяки реформуванню податкової системи надходження податків до бюджету мають позитивну тенденцію. Як наслідок, своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів всіх рівнів є запорукою відновлення фінансової стабільності нашої держави та кожного її громадянина зокрема.

Громадяни «земельну» декларацію не подають

Фізичні особи, які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, не подають до податкової інспекції податкові декларації з плати за землю.

Нарахування таким фізичним особам сум земельного податку або орендної плати проводиться податковою інспекцією, яка видає платникові до 1 липня поточного року відповідне податкове повідомлення – рішення, а сплата проводиться впродовж 60 днів з дня його вручення.

До уваги платників! Якщо змінилася назва вулиці – перереєструйте РРО протягом 5 днів

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що у реєстраційному посвідченні реєстратора розрахункових операцій вказується інформація про господарську одиницю, для якої призначений РРО, зокрема, адреса господарської одиниці.

При цьому, РРО може застосовуватися тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні.

У разі зміни даних в реєстраційному посвідченні, суб’єкт господарювання подає до органу ДФС за місцем реєстрації реєстратора розрахункових операцій (РРО) реєстраційну заяву з позначкою “Перереєстрація” із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Заява подається протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення.

Тобто у разі перейменування вулиці, внаслідок чого змінюється адреса господарської одиниці, власник відповідного приміщення має привести свої установчі документи, документи на господарську одиницю та інші документи у відповідність із вимогами законодавства.

Отже після внесення змін до документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, має бути проведена перереєстрація РРО.

Сільськогосподарські товаровиробники зобов’язані щорічно підтверджувати своє право платника єдиного податку четвертої групи

Звертаєємо  увагу платників, що спеціальні податкові режими регламентуються розділом XIV Податкового кодексу України. Зокрема, першою главою розділу XIV ПКУ встановлено основні вимоги застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Суб’єкти господарювання, які бажають набути або підтвердити статус платника єдиного податку користуються вимогами статті 298 ПКУ. Звертаємо увагу платників, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, але разом з цим сільськогосподарські товаровиробники мають щорічно підтверджувати своє право перебувати у складі платників єдиного податку четвертої групи.

Увага! Нові звіти для платників акцизного податку!

Яворівське відділення Гродоцької ОДПІ наголошує , що суб’єкти господарювання (фізичні особи-підприємці та юридичні особи), що здійснюють виробництво й торгівлю спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, повинні подавати до податкової інспекції за основним місцем обліку в електронній формі відповідні звіти щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Звіти складаються окремо за кожен місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним (наприклад, за квітень – до 10 травня і т.д.).

Форми звітів та порядки їх заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016р. №49, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 №340/28470. Цей наказ набирає чинності з 21.04.2016 року.

Звертаємо увагу на своєчасність та повноту подання звітів, оскільки  статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена значна фінансова відповідальність.

Крім цього, повідомляємо суб’єктам господарювання, які застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункові книги (РК), що звітність про використання КОРО/РК за оновленою формою №3ВР – 1 , затвердженою наказом Мінфіну від 21.01.2016р. №13, слід подавати починаючи з травня 2016 року за  квітень і подальші періоди до 15 числа місяця, що настає за звітним.

Нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 травня.

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що  Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» з травня по листопад 2016 року (включно) мінімальна зарплата та прожитковий мінімум для працездатної особи встановлені у розмірі не менше 1450 грн. замість 1378 грн.

З огляду на вищезазначене, збільшиться мінімальна сума єдиного внеску за травень-листопад 2016 року і становитиме не менше 319 грн. щомісяця.

Звертаємо увагу! Залишаються незмінними:

 • · сума податкової соціальної пільги (689 грн.);
 • · граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн.);
 • · ставки єдиного податку для І (до 137,80 грн.) та ІІ групи (275,60 грн.).

Ці показники обчислюються на основі розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (1378 грн.).

“Гаряча лінія” – актуальні питання оподаткування юридичних осіб

В Яворівському відділенні Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області  відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань оподаткування юридичних осіб. З платниками податків спілкувався завідувач сектору податків і зборів з юридичних осіб Скварій Юрій Володимирович.

Платники податків мали можливість отримати фахові відповіді на питання, що їх цікавили. Загалом на зв’язок звернулося 6 громадян.

За яких умов у платника акцизного податку припиняється обов’язок з подачі декларацій?

Підпунктом 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).

Також платники, визначені п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 прим. 1 ст. 49 ПКУ).

Отже, якщо платник не є особою, яка реалізує пальне або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

Платникам ПДВ про зміни у порядку заповнення податкової накладної

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує платникам податку на додану вартість, що з 1 квітня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (далі – Наказ № 1307).

Відтепер усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та за формою, чинною на день такої реєстрації.

У формі податкової накладної скасовано низку обов’язкових реквізитів (місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму розрахунків) та доповнено показники (коди ставок та коди пільг).

Змінено тип причини з позначкою 01 при складанні податкової накладної, яка не видається отримувачу (покупцю). Для таких операцій введено новий умовний ІПН «100000000000».

Змінено перелік осіб, які зазначають умовний ІПН «200000000000» у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» податкової накладної.

Введено новий умовний ІПН «600000000000» для окремих операцій.

Звертаємо увагу, що з Наказом № 1307 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДФС (http://zir.sfs.gov.ua).

У Центрі обслуговування Яворівського  району отримали послуги понад 19 тисяч платників

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що за перший квартал поточного року до Центру обслуговування платників податків  за наданням адміністративних послуг звернулись 19,9 тисяч платників. Найчастіше громадяни відвідують ЦОП для отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Крім цього, зареєстровано понад 68 платників єдиного податку, надано 142 витяги з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 134 книги обліку доходів та книг обліку доходів і витрат суб’єктів господарювання.

Центр обслуговування платників працює за принципом оперативного та якісного обслуговування бізнесу. Тут видаються довідки та дозвільні документи, приймається звітність від суб’єктів господарювання, забезпечується швидкий доступ до інформації.

За користування землею громадянами сплачено понад 700 тис. гривень

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що впродовж січня- квітня 2016 року власники землі та землекористувачі – фізичні особи за користування землею перерахували до місцевих бюджетів 721,4 тис.грн., збільшивши минулорічні надходження на 226,7 тис. гривень

. Відтак, на обліку у Яворівському відділенні Городоцької ОДПІ  налічується 38225 землекористувачів та 245 орендарів земельних ділянок, які зобов’язані сплачувати даний податок.

Нагадаємо, громадянам, що відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи, які мають на території району у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку.

Щороку до 1 липня територіальні органи ДФС нараховують земельний податок та орендну плату за користування землею громадянам – платникам земельного податку та орендної плати. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня нарахування, але не пізніше ніж 26 серпня 2016 року.

 

Податок на нерухомість: особливості розрахунку та сплати фізичними особами

Ставка податку на нерухоме майно встановлюється відповідним органом місцевої влади. Наразі її розмір не може перевищувати 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного звітного року.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

При цьому відповідна база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. м;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. м;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. м.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Після обчислення суми податкового зобов’язанння фізичним особам надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації). Таке повідомлення-рішення має бути надіслано до 1 липня 2016 року для сплати податку на нерухоме майно за 2015 рік. Відповідно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити суму податку.

Скасування штрафних санкцій визначено Порядком

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення. Документ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 18 березня 2016 року.

Цей Порядок визначає послідовність дій контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив у терміни, визначені Податковим кодексом України, без оскарження податкового повідомлення-рішення. Слід звернути увагу, що норма застосовується до платників податків з річними обсягами доходів та/або операцій до 20 млн. грн, є тимчасовою (до 31 грудня2016 року) та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Крім того, штрафні (фінансові) санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 13.04.2016 р. №13298/7/99-99-22-04-02-17 „Про порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій”.

Право на щорічну «податкову  відпустку» мають платники єдиного податку І та ІІ груп

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки.

Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

Касовий чек має відображати акцизний податок

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що при реалізації підакцизних товарів у касовому чеку необхідно окремим рядком зазначати розмір ставки акцизного податку та загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами.

Підприємницям, які вже минулого року відображали в чеках «роздрібний» акциз», достатньо лише звірити форму за новими вимогами і за необхідності внести корективи.

Суб’єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО і перевіряти чи внесено до їхнього касового апарату нову версію програмного забезпечення. Якщо таке програмне забезпечення з’явилося в реєстрі необхідно негайно уточнити у своєму центрі сервісного обслуговування, чи є в ньому можливість виділяти акциз. Якщо так, то негайно надати касові апарати до сервісного центру для оновлення  внутрішнього програмного забезпечення.

Якщо це своєчасно не зробити, то через відсутність у чеку хоча б одного з обов’язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п.3 розд І Положення №13). Адже з 11 березня набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.01.2016 року №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)». Згідно з Положенням реквізит «акцизний податок» став обов’язковим для фіскального касового чека на відповідні товари.

 

4 травня 2016 року – останній день подання громадянами декларацій про майновий стан і доходи

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ звертає увагу громадян, що «Кампанія декларування-2016» добігає кінця. Тому, особам, які минулого року отримували: спадщину чи подарунки, мали доходи від продажу квартир, автомобілів чи надавали їх в оренду, отримували іноземні доходи, займались репетиторством, фото-відеозйомками та мали від цього прибутки зобов’язані відвідати податкову інспекцію аби подати декларацію про майновий стан з зазначенням доходу та визначеною до сплати сумою податку.

Шановні громадяни, завчасно декларуйте свої доходи, не відкладайте заповнення декларації на останній день!

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ  наголошує, що у 2016 році, у зв’язку з перенесенням святкових днів, останній день подання декларації – 4 травня.

 

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ про новації для платників акцизного податку – продавців спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016  № 49 затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення. Зокрема:

Форму звіту № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»;

Форму звіту № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»;

Форму звіту № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів»;

Форму звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»;

Форму звіту № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі»;

Форму звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі»;

Форму звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Також наказом № 49 встановлено Коди продукції, які містять 84 види продукції. Зокрема, до нового переліку продукції додано пиво.

Звіти подаються всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, а саме ті, які :

– виробляють та реалізують спирт (у тому числі біоетанол), алкогольні напої та виноматеріали,  тютюнові вироби;

–  одержали ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Зазначимо, що перший звіт за вказаними формами подається за квітень 2016 року до 10 травня 2016 року. Наказ № 49 наберає чинност через 30 днів з дня його офіційного опублікування – опублікований  ( опубліковано  у виданні «Офіційний вісник України» №21 від 22.03.2016), тобто з 22 квітня 2016 року.

Наказ № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядку їх заповнення» можна прочитати: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0340-16

 

Роботодавцями Яворівського району сплачено понад 71 млн. грн. єдиного соціального внеску

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що у І кварталі 2016 року роботодавці Яворівського району перерахували до бюджету 71,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що становить 102,04 % до доведеного завдання.

Нагадуємо, що з поточного року знижено ставку єдиного внеску до 22 відсотків, а це, в свою чергу, можливість роботодавцям спрямувати вивільнені кошти для збільшення фондів оплати праці. Завдяки таким крокам громадяни матимуть належний соціальний захист, а держава – кошти для забезпечення соціальних виплат.

Податкова знижка для працюючих студентів

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що Державна фіскальна служба України у своєму листі від 13.04.2016 р. N 3741/З/99-99-17-02-03-14 « Про розгляд звернення» надала роз’яснення щодо застосування податкової знижки. Зокрема, право на податкову знижку виникає за умови здійснених витрат у звітному році і отримання у такому звітному році заробітної плати, з якої утримувався та перераховувався до бюджету податок з доходів фізичних осіб. При цьому суми витрат мають бути підтверджені відповідними документами. Якщо ж реалізується право на податкову знижку в частині оплати навчання і при цьому студент сам працює та отримує заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених ним особисто витрат на навчання.

Державний реєстр РРО – в новій редакції

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ інформує, що Наказом Державної фіскальної служби України від 1 квітня 2016 року №271 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідно визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС України від 29.10.2016 р. №829 „Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій”.

Зауважимо, що на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до реєстру фіскальної техніки.

Детальну інформацію про зміни та доповнення можна отримати на веб-сайті Державної фіскальної служби України за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri

 

До відома осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе до фіскальних органів звіт один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт формується та подається згідно з таблицею 3 додатка 5 до Порядку 435.

У графі 2 таблиці 3 додатка 5 до Звіту з єдиного внеску сума чистого доходу (прибутку) в рядках  календарних місяців зазначається як середньомісячний річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість календарних місяців протягом яких його отримано. При цьому в місяцях, в яких дохід не отримувався (на підставі даних Книги обліку доходів і витрат), у таких графах проставляється прочерк (на паперових носіях), а у разі надсилання Звіту в електронній формі поле залишається незаповненим.

“Гаряча лінія” – про особливості декларування доходів

В Яворівському відділенні Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області  відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». З платниками податків спілкувався завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Процик Ігор Євгенович. Приводом розмови стала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році.

Платники податків мали можливість отримати фахові відповіді на питання, що їх цікавили. Загалом на зв’язок звернулося 8 громадян.

Надходження з єдиного податку зросли

За інформацією заступника начальника Городоцької ОДПІ – начальника Яворівського  відділення Бешлея Р.М. суб’єкти господарювання спрощеної системи оподаткування обліку та звітності  за 3 місяці поточного року поповнили місцевий бюджет на 5 мільйонів734,3 тисячі гривень єдиного податку.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 141 відсоток або на 1674,5 тисяч гривень. При цьому, фізичними особами – підприємцями сплачено на 1173,5 тисяч гривень єдиного податку більш ніж за минулорічні показники.

Про результати деклараційної кампанії – 2016

З початку деклараційної кампанії 2016 року до Яворівського відділення Городоцької ОДПІ подано 346 декларацій  про майновий стан і доходи.

Декларанти задекларували доходів на суму понад 10 млн. грн, їм належить сплатити до бюджету понад 515 тис.грн податку на доходи. Громадянам, які скористались правом на податкову знижку, буде повернуто майже 200 тис. гривень раніше сплаченого податку.

Найбільше, а це понад 8 млн грн, задекларовано доходів, отриманих від спадщини та подарунків. З таких доходів до бюджету буде сплачено майже 400 тис. грн податку на доходи.

Варто нагадати, що задекларувати свої доходи громадяни можуть до 1 травня 2016 року.

Термін проведення гарантійного ремонту РРО збільшено

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що  Кабінет Міністрів України  постановою від 20.01.2016 N 21 вніс зміни до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, якими, зокрема, уточнено, що строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту реєстратора не може перевищувати 7 робочих днів.

До цього строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту реєстратора не міг перевищувати 72 години.

Також передбачено, що у разі незабезпечення в установлений строк гарантійного ремонту реєстратора центр сервісного обслуговування зобов’язаний не пізніше 7-го робочого дня з дня прийняття в ремонт реєстратора ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний реєстратор.

Крім цього, Порядок доповнено  нормою, якою визначено, що у разі зміни законодавчих вимог до використання реєстратора виробник (постачальник) зобов’язаний за наявності технічних можливостей здійснити його доопрацювання.

Наближається термін сплати авансових платежів з ПДФО підприємцями на загальній системі оподаткування за 1-й квартал 2016 року

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями, починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, граничний термін сплати авансового внеску з ПДФО за 1-й квартал поточного року 19.04.2016.

Іноземні доходи для оподаткування перераховуються у гривню

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ пояснює, що базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті, є ці доходи, що перераховані у гривню за валютним курсом Національного банку України, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів. Відповідно до п. 164.3 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах. Згідно із п. 164.4 ст. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Фізичні особи – які отримували у 2015 році такі доходи зобов’язані подавати декларацію про доходи не пізніше 3 травня

Нарада з питань легалізації заробітної плати

 

Цього тижня  в Яворівській РДА відбулися наради, на яких розглянуто питання шляхів та перспектив легалізації заробітної плати економічно-активними підприємствами Яворівщини. Зокрема, в робочих нарадах взяли участь керівники 13 підпримств району.

Наради відбулись за участю заступника голови райдержадміністрації Романа Дуська, завідувача сектору оподаткування фізичних осіб Яворівського відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Ігора Процика, головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Оксани Яворівської та інших.

За результатами нарад визначено завдання та дані доручення, спрямовані на прискорення темпів легалізації та погашення заборгованості із виплат зоробітньої плати.

Учасників  заходів також було поінформовано  про перебіг кампанії декларування доходів громадян,  про зміни в законодавстві, зокрема у законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового соціального  страхування та легалізації  фонду оплати праці».

Особливу увагу було звернено на відповідальність за порушення законодавства про працю, визначеною статтею 265 Кодексу законів про працю України.

 

ЗМІНИЛИ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ – ПОВІДОМТЕ ФІСКАЛЬНИЙ ОРГАН.

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

– інформація органів державної реєстрації;

– документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

При виникненні змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).

Відповідно до ст. 9 Закону України від 15 березня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»  із змінами в ЄДР містяться дані, зокрема, й про види діяльності юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

 

ВАЖЛИВЕ ПРО ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ У 2016 РОЦІ.

У 2016 році застосовується базова ставка 18% до усієї бази оподаткування, незалежно від її розміру (п. 167.1 ПКУ).

При цьому, для пенсій або довічного грошового утримання, розмір яких більше, ніж 3 розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (4134 грн), до суми перевищення застосовуватиметься ставка ПДФО  у розмірі 15%;

– для пасивних доходів у вигляді дивідендів, нарахованих резидентами-платниками податку на прибуток підприємств, зберігатиметься окрема ставка 5%. Решта пасивних доходів (а до них належать, крім дивідендів, проценти, роялті та інвестиційний прибуток) оподатковуватимуться ПДФО за базовою ставкою – 18%.

Базовий розмір податкової соціальної пільги (далі – ПСП) – 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року. Відтак базовий розмір ПСП у 2016 році становитиме 689 гривень. При цьому, гранична сума доходу, яка даватиме право на застосування ПСП, не змінилася та дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень – 1930 гривень.

Підприємці на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ПДФО за ставкою 18%. Авансові платежі з ПДФО сплачуватимуть до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансові внески розраховуються фізичною особою-підприємцем самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу. До змін такі платежі розраховувалися підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Не сплачуватиметься такий авансовий платіж і, якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення.

 

Декларуєте доходи за минулий рік – не забудьте про військовий збір

Кампанія декларування у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 01.01.2015 р. доходи фізичних осіб оподатковуються військовим збором. Тому за підсумками 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Звертаємо увагу, що податком на доходи фізичних осіб оподатковується загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи. До нього включаються доходи отримані від особи, яка не є податковим агентом. Такі доходи також є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

Нагадаємо ряд операцій, доходи від здійснення яких необхідно задекларувати не пізніше 03 травня 2016 року, та сплатити з них податок на доходи фізичних осіб й військовий збір. Це, зокрема, доходи від здавання в оренду майна фізичним особам; доходи у разі успадкування майна чи отримання подарунків не від членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення; отримання доходів у вигляді процентів по боргових цінних паперах; отримання інвестиційного прибутку від продажу фізичною особою інвестиційних активів; іноземні доходи тощо.

 

Платники Яворівщини спрямували до бюджету понад 203 млн. гривень

За І квартал цього року платники податків Яворівського району спрямували до Зведеного бюджету 203,9 млн.грн. Це на 121,5 млн. гривень більше ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, Державний бюджет отримав 135,8 млн. грн., а до місцевого бюджету надійшло 43,5 млн. грн. Завдання виконано на 140,3 %, додатково отримано 58,6 млн. гривень.

Основними джерелами наповнення державної скарбниці є податок на додану вартість, податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Щодо надходжень до місцевого бюджету, то основними джерелами наповнення місцевої казни залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів та плата за землю.

Нову звітність про використання КОРО/РК подаємо вже в травні

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє суб’єктам господарювання, які застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункові книги (РК), що звітність про використання КОРО/РК за оновленою формою №3ВР – 1 , затвердженою наказом Мінфіну від 21.01.2016р. №13, слід подавати починаючи з травня 2016 року за  квітень і подальші періоди.

У бюджети Яворівщини спрямовано понад 56 млн. грн. ПДФО

 

Впродовж І кварталу 2016 року  забезпечено надходження 56,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 17,2 млн гривень або на 44,0% більше, ніж надійшло впродовж відповідного періоду у 2015 році. Зокрема, у березні до бюджету спрямовано 19,0 млн. грн. цього платежу.

Нагадуємо, що доходи у вигляді виплат, нарахованих (виплачених, наданих), зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які нараховуються у зв’язку з виконанням трудових відносин та за цивільно-правовими відносинами, починаючи з 1 січня 2016 року, оподатковуються за ставкою 18%.

 

Яворівські «спрощенці» збільшили відрахування в бюджет на 39 %

За три  місяці 2016 року на 1,6 млн. грн., або 39 % збільшилось надходження єдиного податку від платників «єдинщиків» Яворівщини порівняно з аналогічним періодом 2015 року. Представники малого та середнього бізнесу  сплатили в місцеві бюджети  5,7 млн. грн.

Фізичні особи-підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, відрахували  4,2 млн. грн. єдиного податку, що на 1,2 млн. грн., або 40 % перевищує аналогічні надходження 2015 року.

Платники єдиного податку – юридичні особи ІІІ групи перерахували в місцевий бюджет 1,5 млн. грн.

Єдиний податок спрямовується в місцеві бюджети територіальних громад, тож спрямовується безпосередньо на розвиток регіону, поліпшення соціальних умов його мешканців.

 

Реєстратор розрахункових операцій: нові зміни та вимоги

Для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами). На початку рядка друкується назва податку. У реквізиті „Акцизний податок” його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення.

Про ці та інші вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстратора розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, йдеться більш детально у листі ДФС України від 29.03.2016 р. №10583/7/99-99-22-07-03-17 „Про нормативно-правові акти”.

 

Чи застосовують фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку

 при здійсненні діяльності РРО?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 107).

 

Нова форма податкової накладної почне застосовуватись з 01.04.2016

Державна фіскальна служба України у зв’язку з набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307„Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 26.01.2016 за № 137/28267  повідомила:

Відповідно до пункту 3 наказу № 1307 всі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Згідно з нормами наказу № 1307 нова форма податкової накладної почне застосовуватись з 01.04.2016.

Таким чином, з 01.04.2016 податкові накладні та/або розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН за новою формою (затвердженою наказом № 1307) не залежно від дати їх складання: до 01.04.2016 чи після 01.04.2016 (за умови дотримання інших вимог щодо реєстрації в ЄРПН).

Нові формати податкової накладної (J/F1201008) та розрахунку коригування (J/F1201208) розміщено на веб-порталі ДФС.

 

Якщо фізична особа здає земельний пай в оренду – чи потрібно декларувати доходи і сплачувати ПДФО

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Відповідно до п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.  Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування (в 2015 році – 15(20 %)).

Якщо у фізичної особи відсутні інші підстави подання декларації, і обов’язок по сплаті податку з доходів фізичних осіб за зданий в оренду земельний пай виконаний орендарем, то декларувати такий дохід не потрібно.

 

На потреби українського війська  сплачено більше 4,3  млн. грн.

військового збору

 

В цьому році платники податків Яворівщини  перерахували до державного бюджету 4331,5 тис. грн. військового збору, на 628,3 тис грн. ніж  за такий період вторік.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 % від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

 

Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подати Декларацію відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»

До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування зобов’язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-УІІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон №3206).

Частиною дев’ятою ст.12 Закону передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб’єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 №333 (далі – Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

При цьому, безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб’єктів декларування – територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

 

Одноразовий продаж нерухомості не оподатковується за умови права власності на неї протягом трьох років

 

Податковим кодексом України передбачені випадки, коли фізичні особи звільняються від обов’язку сплати податків з доходів від продажу нерухомості, якщо виконуються певні умови.

Зокрема, відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував  доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був  сплачений податок відповідно до р. IV Податкового кодексу України.

У разі, якщо у звітному календарному році фізична особа отримала дохід від продажу не частіше одного разу нерухомого майна, визначеного п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу України, яке перебувало у власності платника податку понад три роки, така особа зобов’язана подати річну податкову декларацію.

 

 Яка  відповідальність передбачена за несплату та порушення строків

сплати єдиного внеску

Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску контролюючий орган застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом №2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Згідно з ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х фізичні особи-підприємці несуть адміністративну відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску:

 1. Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.), тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680-1360 грн.). За повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550-5100 грн).
 2. Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За допомогою електронних сервісів ДФС України можна перевірити надійність

 ділових партнерів

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ пропонує платникам податків скористатись електронними сервісами ДФС України, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України, для перевірки надійності ділових партнерів.

Наприклад, за допомогою сервісу «Дані Реєстру платників ПДВ» (http://sfs.gov.ua/reestr_new) можна перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо реєстрації платником ПДВ, сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (http://sfs.gov.ua/businesspartner)  – дає можливість перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету, сервіс «Анулювання реєстрації платника ПДВ» (http://sfs.gov.ua/anulir_new) – допоможе перевірити бізнес-партнерів щодо анулювання реєстрації платника ПДВ.

Для перевірки надійності ділового партнера через систему електронних сервісів ДФС України платники податків використовують дані щодо його коду ЄДРПОУ або точної назви, та отримують інформацію із баз даних, доступну для публічного використання.

Оновлення інформації на офіційному веб-порталі ДФС Україн щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних ДФС України за результатами попереднього банківського дня.

 

Потребуєте допомоги у заповненні декларації про доходи – звертайтесь до податкової

 

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ звертає увагу громадян, яким необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік, на те, що можна звернутися до органу фіскальної служби і отримати  роз’яснення щодо заповнення такої Декларації. Така послуга надається заявнику безоплатно.

Нагадуємо, що податкова декларація про майновий стан і доходи  подається до 3 травня 2016 року за  місцем реєстрації громадянина згідно з паспортними даними. Для отримання податкової знижки платники податків мають право подавати декларації до 31 грудня 2016 року.

 

 

 

 

З ПОЧАТКУ ДЕКЛАРАЦІЙНОЇ КАМПАНІЇ ЗАДЕКЛАРОВАНО 7,3 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДОХОДІВ

 

Загалом, декларацію про отримані протягом 2015 року доходи до Яворівського відділення Городоцької ОДПІ подали 220 громадян району.

Так, з початку поточного року більше 50 наших земляків задекларували понад 5,1 млн. грн. доходу, отриманого у вигляді спадщини (дарунків), 3 громадян повідомили про доходи від декількох працедавців на суму 0,4 млн. грн.  Понад 160 громадян задекларували доходи з метою реалізації права на податкову знижку.

Водночас нагадуємо, кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2015 року, триває. Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік – до 1 травня 2016 року.

 

 

Здаєте майно в оренду – декларуйте доходи

Дохід від надання майна в  оренду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець – громадянин, який здає майно в оренду.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Дохід від здавання в 2015 році в оренду власного нерухомого майна  підлягає оподаткуванню за ставкою 15(20) %.

 

Нецільова благодійна допомога у розмірі понад 1710 гривень підлягає декларуванню

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує платникам податків  про необхідність подання Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – юридичної чи фізичної особи.

Не оподатковується така допомога лише у випадку, якщо її загальна сума за 2015 рік не перевищила 1710 гривень. Якщо ж сума становить більше вказаного розміру, то з перевищення потрібно сплатити податок на доходи за ставкою 15% (20%) та військовий збір у розмірі 1,5%. Декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації до 1 травня 2016 року,  податок необхідно сплатити до 1 серпня 2016 року.

 

З початку року на Яворівщині зареєстровано 59 нових суб’єктів господарської діяльності

 

Станом на 1 березня на обліку в Яворівському відділенню Городоцької ОДПІ  перебуває понад 6 тисяч   платників податків, з них, 2031 юридичних осіб, та  4000  фізичних осіб – підприємців.

В цьому році  зареєстровано 59 нових платників, з них 10 юридичних осіб та 49 фізичних осіб- підприємців. Платниками податку на додану вартість зареєстровано 3 суб’єкти господарювання.

 

Бюджети місцевих громад  отримали  2,9 млн.грн. плати за землю

Станом на 15 березня 2016 року власники та орендарі земельних ділянок Яворівщини поповнили місцеві бюджети на 2,9 млн.грн., зокрема 2,5 млн. грн. сплачено юридичними особами та 0,4 млн.грн. – громадянами. Фактичні показники аналогічного періоду минулого року перевищено на 0,5 млн. грн..

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

Щодо пільг  по  земельному податку

 

Фізична особа, яка не оформила відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набула це право відповідно до рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування або відповідно до цивільно-правових угод та відноситься до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку і використовує земельну дiлянку за кожним видом використання в межах граничних норм, зазначених в статті 281 Податкового кодексу має право на звiльнення вiд сплати земельного податку.

 

Запрацював оновлений сервіс ДФС України

 

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ повідомляє, що з січня 2016 року функціонує оновлений електронний сервіс ДФС України «Електронний кабінет платника», який дозволяє працювати платникам з органами податкової служби у режимі реального часу дистанційно.

Через «Електронний кабінет платника» платники податків можуть сформувати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, направити електронного листа до будь-якого органу Державної фіскальної служби, переглянути інформацію з Реєстру платників акцизного податку, скористатися іншими послугами сервісу.

Вхід до оновленого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України.

 

 

Увага !!!  Граничний термін подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування – 16 березня

Якщо суб’єкт господарювання виявив бажання перейти на спрощену систему оподаткування, то повинен, не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, подати до податкового органу за місцем реєстрації органу відповідну заяву.Такий перехід на спрощену систему оподаткування може здійснюватись один раз протягом календарного року.

Відповідна заява (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/file/docs/6/d370132.doc ) подається особисто, відправляється поштою або подається в електронному виді до контролюючого органу за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік (http://sfs.gov.ua/data/material/000/000/53476/4.doc).

 

Роботодавцям до уваги!

 

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що повідомлення про прийняття працівника на роботу за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа підприємець повинні подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника.

Форма повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р.№ 413. Повідомляти податкову про звільнення працівника не потрібно.

Одночасно звертаємо увагу, що до дня подання повідомлення до органу ДФС роботодавець також зобов’язаний   подати до  цетру занятості населення інформацію   про попит на робочу силу ( ваканції) за формою № 3-ПН.

 

Продавці підакцизних товарів поповнили бюджет Яворівщини на суму

понад 7,1   млн.гривень

 

За два місяці  2016 року надходження до бюджету від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами склали  215,2 тис. грн., на 19,4 тис.грн. більше ніж за такий період в минулому році.

Всього в районі суб’єктами господарювання придбано 615 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Крім того, до місцевих бюджетів Яворівщини надійшло 6893,8  тис. грн. акцизного збору від роздрібного продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та паливо-мастильних матеріалів.

 

З якого віку можна реєструватись приватним підприємцем

 

Відповідно до частини 3 статті 35 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ), повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.

За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (частина 4 статті 35 ЦКУ).

Відповідне питання-відповідь розміщене у підкатегорії 119.04 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

 

УВАГА!!! СЕМІНАР

 

 Головне управління ДФС у Львівській області інформує, що 11 березня 2016 року в 11 год. 00 хв. в актовому залі цокольного приміщення адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35 буде проведено безкоштовний семінар для платників податків-юридичних осіб на тему: «Нове в податковому законодавстві. Актуальні питання оподаткування (ПДВ, трансфертне ціноутворення, акцизний податок, податок на прибуток підприємств, ПДФО та військовий збір, спрощена система оподаткування)» за участю сертифікованих бухгалтерів Львівської області. Початок реєстрації з 10 год. 00 хв.

 

Враховуючи обмежену кількість місць у залі для участі в семінарі необхідно здійснити попередню реєстрацією за адресою: http://goo.gl/forms/YGtxVh0zaE, або за номером тел. (032) 297-37-11.

 

Діалог з бізнесом – шлях до порозуміння

 

 Нещодавно в Яворівській РДА відбулася робоча нарада на якій розглянули шляхи та перспективи погашення заборгованості заробітної плати економічно-активними підприємствами-боржниками Яворівщини. Зокрема,  ДП «НДП «Екотрансенерго», МКП   «Новояворівськводоканал», ДП «Санаторій Шкло», ДП «Санаторій Немирів» ЗАТ  ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця».

Нарада відбулась за участю  заступника голови райдержадміністрації Романа Дуська, начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та промисловості Яворівської РДА Юрія Кмітя, завідувача сектору оподаткування фізичних осіб Яворівського відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Ігора Процика, голови Новояворівської міської ради Василя Муравля, посадових осіб вищевказаних підприємств.

За результатами наради визначено завдання та дані доручення, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та платежів до бюджету.

Учасників  заходів також було поінформовано про зміни в оподаткуванні в зв’язку з набранням чинності ЗУ від 24.12.2015 р. №909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» та перебіг кампанії декларування доходів громадян.

 

Порядок декларування доходів, отриманих громадянином

у спадщину чи у подарунок

 

Спадщина та подарунки, відповідно до положень Податкового кодексу, оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом.           В іншому випадку ставка податку становить 5%.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20%.

Таким чином, громадяни, які отримали доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна від осіб, які не є членами сім`ї першого ступеня споріднення повинні повинні надати до 1 травня 2016 року декларацію та  до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій декларації, з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

При цьому, не повинні надавати декларацію спадкоємці резиденти та нерезиденти, які сплачують податок до нотаріального оформлення спадщини.

 

 

Про оподаткування продажу транспортних засобів

 

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не оподатковується.

Але, якщо фізична особа продає або обмінює протягом звітного (податкового) року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума доходу підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки.

Зауважуємо, що при нотаріальному посвідченні договорів продажу (обміну) майна, за якими був сплачений податок, обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається. Зазначене передбачено п. 179.2 ПКУ.

 

З 19 лютого набула чинності методика визначення середньоринкової вартості авто

 

Затверджено методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком.

Як відомо, із 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до статті 267 Податкового кодексу України «Транспортний податок». Зміни стосуються визначення об’єкта оподаткування.

Так, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року (у 2016 році: 1378 грн. м.з.п. х 750 = 1 033 500 грн).

Середньоринкову вартість автомобіля розраховує Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає Державній фіскальній службі України інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Середньоринкова вартість легкових автомобілів розміщується на офіційному веб-сайті ‎Мінекономрозвитку.

Для того щоб отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля, необхідно, в спеціальні поля, ввести дані про марку, модель, рік випуску, тип та об’єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач, а також пробіг авто.

Джерелом інформації про ціни на нові автомобілі слугуватимуть офіційні прайс-листи виробників (дилерів), або довідкові дані про ціни щодо ідентичних чи аналогічних нових автомобілів в Україні та країнах-виробниках (експортерах).

До ринкового рівня цін на нові автомобілі застосовуватимуться коефіцієнти коригування залежно від строку експлуатації та від пробігу.

Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів затверджена поставною Кабінету міністрів України від 18 лютого 2016 року № 66.

З текстом постанови можна ознайомитись перейшовши за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248841560.

 

З 2016 року підприємці на загальній системі оподаткування авансові платежі сплачують виходячи з фактичного чистого доходу

 

Починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Зазначена норма визначена п. 177.5.1 ст. 177 Податкового Кодексу України (з урахування змін внесених Законом України від 24.12.15 № 909-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”).

 

Майже 16  тисяч відвідувачів завітали до Яворівського

Центру обслуговування платників

З початку року платники податків у Центрі обслуговування платників Яворівського відділення Городоцької ОДПІ отримали 1469 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків, що складає 75%  від загальної кількості.

Фахівці інспекції надають консультативну та практичну допомогу у заповненні декларацій, заяв, звітів. Для зручності відвідувачів оформлені інформаційні стенди, зразки заповнення звітності.

Платники Яворівщини сплатили понад 580 тис. грн. екологічного податку

За два місяці нового року від суб’єктів господарювання Яворівського району до бюджету надійшло 580,5 тис.грн. екологічного податку.

Станом на 1 березня 2016 р. на обліку в Яворівському відділенні Городоцької ОДПІ перебувають 560 платників цього податку. Найбільші суми податку сплачуються за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Порядок  визначення об’єкта оподаткування,  нарахування та сплати  екологічного податку  визначено розділом VIII Податкового кодексу України.

 

Продавці підакцизних товарів поповнили бюджет району на 3 млн.гривень

У січні 2016 року до місцевих бюджетів Яворівщини надійшло 3 млн. грн. акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.

Важливо знати: ставка податку при роздрібній реалізації пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів не змінилася та становить 5 відс. від вартості товару.

З 1 січня 2016 року змінено порядок нарахування та ставку акцизного податку з роздрібного продажу пального. Об’єктом оподаткування є обсяг реалізації в літрах і ставка замість 5 відс. – 0,042 євро за кожен літр реалізованого пального.

Крім того, з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період для запровадження електронних акцизних накладних, які будуть складатися при здійсненні операції з реалізації пального.

 

Інформація для  суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) з 01.03.2016 року передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального, повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 117.3 ст. 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ закликає декларувати доходи!

Сплата податків є громадянським обов’язком перед державою та суспільством. Тому у 2016 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які отримували протягом 2015 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати , але не є звільненими від оподаткування.

Нагадаємо, що відзвітувати про свій майновий стан і доходи, отримані торік, слід до 1 травня 2016 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.

Закликаємо  громадян не зволікати з виконанням свого конституційного обов’язку та не чекати останнього терміну подачі декларації.

 

До місцевого бюджету Яворівщини надійшло на 11,6  млн. грн. більше

ніж в минулому році

 

Станом на 22 лютого цього року місцеві бюджети Яворівщини  одержали 37,2 млн. грн., що на 42 % більше ніж за такий період в минулому році. Очікувані надходження перевищено на 5,6 млн. грн., або 17,6 %.

Найбільший ріст надходжень досягнуто за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб, по якому   ріст надходжень складає  8.1 млн.грн., єдиному податку ріст  1,3 млн.грн., акцизного податку – 1,9 млн.гривень.

Єдиний податок поповнив місцевий бюджет Яворівщини на 4,8 млн. гривень

Надходження від платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності за січень та дві декади лютого 2016 р. зросли на 1,3 млн. грн. або 37,1 % в порівнянні з аналогічним періодом  2015  року.

Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи. Фізичні особи – підприємці сплатили  3,5 млн.грн., що на 0,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2015 року. Юридичними особами спрямовано до бюджету 1,3 млн. гривень.

Всього на спрощеній системі оподаткування в Яворівському відділенню Городоцької ОДПІ перебуває 2275 платників, з них – 1951  фізичних осіб –підприємців та 324  юридичних осіб.

 

Чи застосовують фізичні особи – платники єдиного податку при здійсненні діяльності РРО?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України  реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 107).

 

 Шановні платники податків Яворівщини!

 

З 15 лютого 2016 року Громадська рада при ДФС у Львівській області в приміщенні Головного управління ДФС у Львівській області буде проводити щоденний прийом громадян з 14 год. до 17год. 30 хв. з питань роботи податкових та митних органів Львівської області.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, каб. 103а.

Свої зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: radadfs@ukr.net або надавати по телефону: +380676758000.

Сторінка у Facebook: Громадська рада при ДФС у Львівській області.

Графік чергувань.

Понеділок – Кадрова комісія

Вівторок – Комісія з питань податкового законодавства

Середа – Комісія з питань митного законодавства

Четвер – Узгоджувальна комісія

ворівщиниПятниця – Комісія ІТ

 

Оновлений «Електронний кабінет платника» розпочав свою роботу

 у тестовому режимі

 

Розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Оновлений сервіс  працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресу infozvit@sfs.gov.ua.

Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини:

– відкрита (загальнодоступна);

– приватна (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Через відкриту частину платник має можливість:

– скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

– отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

– отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

– ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

– скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

– скористатися індивідуальним податковим календарем;

– переглянути та перевірити свої облікові дані;

– створити запит для отримання інформації;

– подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість,  заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,  заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

– направити листа до органу ДФС;

– переглянути стан розрахунків з бюджетом;

– зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

– скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.

Наразі ДФС активно працює над вдосконаленням роботи нового сервісу через розширення спектру послуг, які надаються через кабінет.

Проблемні питання в діяльності фіскальної служби можна вирішити, зателефонувавши на «Пульс»

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що на сервіс «Пульс» цілодобово приймається інформація, яка реєструється та передається для негайного розгляду до структурного підрозділу або територіального органу ДФС.

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» діє за єдиним телефонним номером (044) 284-00-07. На цей сервіс можна звернутися у разі неправомірних дій або бездіяльності працівників податкової та митної сфери, можливих корупційних дій з їхнього боку, для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також упередження контрабанди.

З такою ж інформацією можна звернутись  у відділ власної безпеки при ГУ ДФС у Львівській області ГУВБ ДФС України за телефонним номером (032) 297-36-09. У письмовому вигляді скарги та звернення слід надсилати за адресою: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35  Відділ власної безпеки при  ГУ ДФС у Львівській області ГУВБ ДФС України.

 

Про проведення перевірок у 2016 році

Державна фіскальна служба України листом від 01.02.2016 № 3069/7/99-99-22-04-02-17 в зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо проведення перевірок.

Зокрема, внесені зміни до підпункту 78.1.1 пункту 78.1. статті 78 Податкового кодексу виключили можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства. Поряд з цим в листі зазначено, що у разі отримання контролюючим органом податкової інформації, яка свідчить про порушення платником податків податкового законодавства, організацію та проведення документальних позапланових перевірок доцільно здійснювати на підставі підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу

Лист Державної фіскальної служби України від 01.02.2016 №3069/7/99-99-22-04-02-17 розміщено за адресою http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/podatkoviy-kontrol/listi-dps/235142.html

 

Про зміни до Податковогокодексу України та індексацію

нормативної грошової оцінки земель

 

 

Головне управління ДФС у Львівській області відповідно до листа ДФС України від 19.01.2016 №1656/7/99-99-17-04-02-17 повідомляє, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII ”Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” внесено зміни, зокрема в частині плати за землю.

Відповідно до пункту 274.1 статті 274 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ зазначено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3      статті 12 ПКУ).

Також у підпункті 12.3.7 пункту 12.3 статті 12 ПКУ визначено, що не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

За інформацією Державної служби статистики України  індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3 відсотка (лист від 11.01.2016          № 111-5/6-16).

Враховуючи, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 ПКУ, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433 (лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 11.01.2016 №6-28-0.22-201/2-16).

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень ПКУ встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із зазначенням                  120 відсотків.

Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2, а для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення становить 1,433.

Щодо справляння орендної плати за земельні ділянки, то згідно з   пунктом 288.1 статті 288 ПК підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Також нагадуємо, що відповідно до пункту 288.5 статті 288 ПКУ розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

”288.5.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

288.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

288.5.3. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах”.

Пунктом 288.7 статті 288 ПК встановлено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 – 287 цього розділу.

Враховуючи наведене та з метою забезпечення виконання вимог ПКУ,  Головне управління ДФС у Львівській області збов’язує:

 1. забезпечити інформування власників землі, землекористувачів та орендарів про коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2015 рік;
 2. спільно з органами місцевого самоврядування та органами Держгеокадастру забезпечити доведення до власників землі, землекористувачів та орендарів зміни коефіцієнтів індексації та ставок земельного податку, орендної плати і грошової оцінки земель та подання ними, у термін не пізніше 20 лютого цього року, податкових декларацій сум земельного податку і орендної плати за землі державної та комунальної власності на 2016 рік з урахуванням змінених коефіцієнтів індексації, уточненої на 1 січня 2016 року грошової оцінки земель;
  1. встановити контроль за дотриманням норм податкового законодавства щодо правильності обчислення та повноти сплати до відповідних місцевих бюджетів земельного податку та орендної плати за земельні ділянки.

За перший місяць 2016 року платники Яворівщини внесли у зведений бюджет 42,4 мільйонів гривень

Надходження до зведеного бюджету у січні цього року на 52,5 ввдсотків   перевищили суму, сплачену платниками Яворівщини у січні 2015 року. Додатково держава отримала 14,6 млн. гривень.

Державна скарбниця поповнилася на 24,7 млн. грн., що на 19 млн. грн., або 433,3 % перевищує аналогічний показник 2015 року. У місцевий бюджет району надійшло 17,8 млн. грн. (на 6,8 млн. грн. або 61,8 % більше, ніж у січні 2015).

 

Доходи понад 146 160 гривень від двох і більше роботодавців необхідно задекларувати

 

Платники податку, подають декларацію про майновий стан і доходи при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 146160 грн.).

Разом з декларацією громадянин заповнює та подає додаток Ф1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом «є» п. 176.1 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України», у якому здійснюється перерахунок податку на доходи фізичних осіб.

За результатом перерахунку позитивна різниця податку підлягає сплаті платником податку до бюджету, від’ємна різниця податку підлягає поверненню.

При цьому, інші, ніж вище зазначені, оподатковувані доходи, які були нараховані (виплачені, надані) фізичним особам у 2015 році, не враховуються у перерахунку податку.

Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем реєстрації.

 

Іноземні доходи громадяни повинні задекларувати до 1 травня 2016 року

Якщо громадянин України завдяки тимчасовій роботі за кордоном чи в інший спосіб отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлений пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

 

Актуально для платників єдиного внеску

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ інформує, що роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

 

Декларацію про доходи громадяни можуть подати особисто або надіслати засобами зв’язку

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Податківці звертають увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Цьогоріч  декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Відповідно, за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

 

Доходи громадян з 1 січня 2016 року оподатковуються за ставкою 18%

Доходи, які нараховані, виплачені, надані на користь громадян після 1 січня п.р. у формі, але не виключно, заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, оподатковуються за ставкою 18% взамін 15% (20%), які існували раніш, незалежно від розміру отриманого доходу.

Одночасно, слід зазначити, що залишилася незмінною ставка 5% для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств. (Закон України від 24.12.2015 № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»).

 

Платники податків, які здійснюють реалізацію пального, зобов’язані до 1 березня 2016 року провести інвентаризацію

Протягом  20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року.

В акті інвентаризації необхідно зазначити адресу об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів.

Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Форма акта проведення інвентаризації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Довідково: дані норми передбачають ст.ст. 231,232 Податкового кодексу України,  внесені Законом України від 24 грудня 2015 року № 909.

 

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості  бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Реєстри заяв міститимуть такі дані:

– найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер;

– дата прийняття заяви на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку,  номер податкової декларації/уточнюючого розрахунку;

– сума податку, заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, згідно декларації або уточнюючого розрахунку;

– дата узгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою;

– дата висновку, направленого до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню;

– дата неузгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою, номер податкового повідомлення-рішення та неузгоджена сума бюджетного відшкодування;

– дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується;

– дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження;

– дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку.

Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

 

 

Оподаткування пенсій залишено без змін

Згідно з Законом України від 24.12.2015 № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» залишено без змін оподаткування пенсій. Перевищення суми пенсій (включаючи її індексації, нараховану відповідно до закону), які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, оподатковується за ставкою 15%.

Тобто, оскільки мінімальна заробітна станом на 1 січня 2016 року складає 1378 грн., то з перевищення пенсії понад 4 134 грн. (3 х 1378 грн.) Пенсійним фондом України утримується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15%. Зауважимо, що у розмірі до 4 134,00 грн. пенсії не оподатковуються.

 

Щодо порядку справляння транспортного податку у 2016 році

 

В зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суттєвих змін зазнав порядок справляння транспортного податку.

Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн. грн.) (у 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.).

Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 МЗП, визначатиметься за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікуватиметься на веб-сайті Мінекономрозвитку.

Платниками транспортного податку, як і торік, є фізичні та юридичні особи, в тому числі, нерезиденти. Ставка не змінилась – 25000 гривень на рік за кожен автомобіль.

 

Із заробітної плати, лікарняних та винагород за цивільно-правовими договорами ЄСВ з 1 січня 2016 року не утримується

 

Із заробітної плати, лікарняних і так званих «декретних» виплат, а також з винагороди за роботи чи послуги за цивільно  – правовими договорами з 1 січня 2016 року ЄСВ не утримується.

Отже, єдиний внесок необхідно нарахувати на фонд оплати праці і сплатити лише роботодавцю.

Варто зазначити, що 22 – ти відсоткову ставку застосовуватимуть підприємці, які перебувають, як на загальній системі, так і на спрощеній системі оподаткування.

Проте, як і раніше, єдиний внесок слід нараховувати за спеціальними ставками:

–  на зарплату, лікарняні та декретні працівників – інвалідів – 8,41 відсотка;

– на зарплату, лікарняні та декретні інвалідів, які працюють на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де інвалідів – не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці – 5,5 відсотка;

– на заплату, лікарняні, декретні, винагороди за роботи чи послуги за цивільно –правовими договорами усіх осіб, які працюють (виконують роботи, надають послуги) на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організаціях інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, у яких кількість інвалідів  – не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці, – 5,3 відсотка.

Звертаємо увагу, платників, що нові правила чинні з 1 січня 2016 року, отже стосуються  доходів, нарахованих починаючи із цієї дати. Щодо доходів, нарахованих до 01.01.2016 року, то у цьому випадку діють старі норми, незалежно від дати їх виплати.

 

Фізичні особи – платники єдиного податку, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн.грн., з 1 січня 2016 року втратили право перебувати на спрощеній системі оподаткування

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) стосовно вимог застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності платниками єдиного податку третьої групи.

Зокрема, до третьої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи –  підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн.

Таким чином, з 1 січня 2016 року суб’єкти господарювання – фізичні особи, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн. грн., втратили право перебувати на спрощеній системі оподаткування, оскільки такі платники не відповідають вимогам, встановленим Кодексом.

Вказана категорія фізичних осіб – підприємців з 1 січня 2016 року зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів. Заява щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування мала бути надана не пізніше 20.01.2016 року.

 

Увага! Запроваджено нові форми податкових декларацій

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ інформує про запровадження нових форм податкових декларацій:

–          про майновий стан і доходи, затверджена наказом Мінфіну №859. Нагадуємо, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, до 9 лютого включно подають декларацію про майновий стан і доходи, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи;

–          з плати за землю, затверджена наказом Мінфіну №560. Річна звітність подається на 2016 рік до 20 лютого включно;

–          з рентної плати, затверджена наказом Мінфіну №719, вперше подається зі звіту за 4 квартал 2015 року до 9 лютого включно;

–          з екологічного податку, затверджена наказом Мінфіну №715, вперше подається зі звіту за 4 квартал 2015 року до 9 лютого включно;

–          з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Мінфіну №897, вперше подається зі звіту за 2015 рік до 29 лютого включно;

–          платника єдиного податку – фізособи – підприємця, затверджена наказом Мінфіну №578, платники 3 групи вперше подають зі звіту за 2015 рік до 9 лютого включно, платники 2 групи вперше подають зі звіту за 2015 рік до 29 лютого включно;

–          з транспортного податку, затверджена наказом Мінфіну №415, вперше подається зі звіту на 2016 рік до 19 лютого включно;

–          з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Мінфіну №408, вперше подається зі звіту на 2016 рік до 19 лютого включно.

 

Іноземні доходи громадяни повинні задекларувати до 1 травня 2016 року

Якщо громадянин України завдяки тимчасовій роботі за кордоном чи в інший спосіб отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.  Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.  Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами декларування, відображається в рядку 6.2 та 6 додатку Ф3 нової декларації.

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлений пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

 

 

 

Шановні платники податків Львівщини!

 

З 18 січня 2016 року Громадська рада при ДФС у Львівській області в приміщенні Головного управління ДФС у Львівській області буде проводити щоденний прийом громадян з 14 год. до 17год. 30 хв. з питань роботи податкових та митних органів Львівської області.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, каб. 103а.

Свої зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: radadfs@ukr.net або надавати по телефону: +380676758000.

Сторінка у Facebook: Громадська рада при ДФС у Львівській області.

 

На потреби української армії Яворівщина сплатила майже 18 млн. грн.

військового збору

Платники податків Яворівщини протягом 2015 року перерахували до державного бюджету 17,7 млн. грн. військового збору.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 % від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

 

Розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік

Відповідно до Закону України від 25.12.15 № 928-VIII “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 січня 2016 року  розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1378 гривень.

Цим Законом  передбачено подальше поетапне збільшення мінімальної заробітної плати, а саме з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн .

Крім того, Законом визначено розмір мінімальної заробітної плати при погодинній оплаті праці, а саме з 1 січня – 8,29 грн., з 1 травня – 8,69 грн., з 1 грудня – 9,29 грн. за годину.

Виходячи з цього максимальний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга, тепер дорівнює 1 930 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1.01.2016р., помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн. – пп. 169.4.1 ПКУ).

Роботодавцям важливо пам’ятати, якщо працівник виконав місячну норму робочого часу, то заробітна плата повинна бути нарахована не менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

 

Ставка ЄСВ у 2016 році для підприємців

 

З 1 січня 2016 року фізособи-підприємці та ті, хто провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII.

Базу нарахування ЄСВ, платники визначають так:

– фізособи – підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів  за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу) самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ (34 450 грн) і не менше за розмір мінімального страхового внеску (з 1 січня 2016 року – 303,16 грн (1378 грн х 22%);

– фізичні особи – підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру.

 

У В А Г А !!! Н О В І  С ТА В К И  П О Д А Т КОВИХ ПЛАТЕЖІВ У 2016  Р О Ц І

ЄДИНИЙ ПОДАТОК

Приватні підприємці:: І група-  137,80 грн. за місяць; ІІ група –  275.60 грн. за місяць.

ІІІ група – юридичні та фізичні особи:

– 5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку;

– 3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість.

Зменшено з 20 млн. грн. до 5 млн. грн. обсяг доходу протягом календарного року для платників третьої групи.

ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

 

Встановлена єдина базова ставка у розмірі 18 % (замість двох діючих ставок 15 % та 20 % у 2015 році), в тому числі для дивідендів.

 

ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК

 

Ставка  нарахування ЄСВ   – 22% від мінімальної заробітної плати, зокрема :

 • січень – квітень 2016 р. – 303 грн. 16 коп.;травень-листопад 2016 р.- 319грн.;грудень 2016 р.- 341 грн.

Скасовано ЄСВ, що утримується із заробітної плати (доходу) робітників (фізичних осіб) .

ОГОЛОШЕННЯ

   Шановні платники податків! 20, 21 січня 2016 року у м. Львові Головне управління ДФС у Львівській області проведе безкоштовні семінари для платників податків-юридичних осіб Львівської області на тему: «Податкова реформа – 2016 (зміни щодо податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та ін.). Підведення підсумків 2015 року» за участю сертифікованих бухгалтерів Львівської області.

Початок семінару: 11 год. 00 хв.

Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарах усіх зацікавлених.

Попередня реєстрація за номером тел. (032) 297-38-96.

Просимо поінформувати про участь в семінарі Яворівське відділення Городоцької ОДПІ за тел.(259)2-15-42.

Єдиний податок поповнив місцевий бюджет Яворівщини на 16, 94 млн. гривень

Надходження від платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності за січень – грудень 2015р. зросли на 4,5 млн. грн. або 36,2 % в порівнянні з 2014  роком. У відсотках ріст надходжень склав 36,2%.

Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи. Фізичні особи – підприємці сплатили  12,6 млн.грн., що на 2,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2014 року. Юридичними особами спрямовано до бюджету 4,3 млн. гривень.

Всього на спрощеній системі оподаткування в Яворівському відділенню Городоцької ОДПІ перебуває 2267 платників, з них – 1943 фізичних осіб –підприємців та 324  юридичних осіб.

 

Понад 408,3 млн.грн. єдиного соціального внеску сплачено до бюджету на Яворівщині

Впродовж 2015 року платники Яворівщини сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 128 млн.грн. більше ніж у 2014 році. Приріст надходжень склав 45, 7 відсотків.

Кошти ЄСВ надходять до державного бюджету, з якого здійснюються відрахування до Пенсійного фонду та фондів страхування та спрямовуються на виплати пенсій та соціальних гарантій.

 

 

Увага!!! Фізичні особи – платники податків звітують за новою декларацією

 

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що з 01.01.2016 фізичні особи – платники податків: громадяни, підприємці та особи, які провадить незалежну професійну діяльність, за отримані у 2015 році доходи звітують за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи   (далі – нова декларація).

Нова форма декларації та інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859).

Наказ №859 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-deklaratsii-pro-may/forma-deklaratsii/65108.html